Nasi piłkarze tuż za podium

Miniony tydzień był bardzo pracowity dla naszych piłkarzy. Uczniowie naszego gimnazjum, powołani do kadry szkoły przez trenerów, pana Jarosława Barszcza i pana Krzysztofa Chołodeckiego wzięli udział w trzech etapach rywalizacji w ramach Szkolnych Związków Sportowych. Najpierw w Mistrzostwach Gminy pokonali ZSP Mielżyn 4:2. W kolejnym etapie wygrali z Żydowem 5:3, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Gminy oraz zaszczytne miano Mistrzów Rejonu.

Dzięki wygranym turniejom nasi zawodnicy zakwalifikowali się do finału powiatowego w Trzemesznie. Tam walczyli z Gnieznem, Trzemesznem i Kiszkowem. W pierwszym meczu ulegli Gnieznu 2:1. Jedynego gola zdobył dla nas Mikołaj Dziubak. W drugiej kolejce ulegli gospodarzom 2:0, tracąc ostatnią bramkę równo z końcową syreną, co ostatecznie wpłynęło na końcowy układ tabeli. W ostatnim pojedynku zwyciężyli Kiszkowo 1:0, po golu z rzutu wolnego w samo okienko bramki, Mikołaja Wojtyry. Mecz powinien zakończyć się wynikiem 2:0, ale sędzia z niewiadomych przyczyn, nie uznał gola Mikołaja Dziubaka strzelonego w ostatniej minucie gry.

Mistrzostwo zdobyło Gimnazjum z Trzemeszna (9 pkt.). Pozostałe ekipy zainkasowały po trzy punkty. Po podliczeniu goli nasi reprezentanci zajęli ostatecznie czwarte miejsce. Do drugiej lokaty zabrakło jednej bramki. Naszym chłopakom należą się słowa uznania za wspaniałą walkę i zaangażowanie w każdym meczu. Grali z "ligowcami" z Gniezna i Trzemeszna, przez co o końcowy sukces było bardzo trudno osiągnąć.

Skład naszej drużyny: Wiktor Tomczak, Patryk Budzyński, Mikołaj Wojtyra, Mikołaj Dziubak, Miłosz Rewers, Damian Chyblewski, Kacper Pluciński, Krzysztof Spychała.