"Zielona Energia" w naszym gimnazjum!

W piątek 30 października 2015r. w naszej szkole odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego pod hasłem ZIELONA ENERGIA, którego organizatorem był Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu oraz Starostwo Powiatowe w Gostyniu, a patronat honorowy objął Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Celem konkursu było poszerzanie wiedzy z zakresu odnawialnych źródeł energii oraz propagowanie jej wykorzystania.
Do zmagań konkursowych zgłosiło się 40 uczniów z klas I – III, którzy rozwiązywali 25 zadań zamkniętych z jedną poprawną odpowiedzią.

„Ekoentuzjaści” musieli wykazać się dość szczegółową wiedzą na temat m.in. energetyki wodnej, budowy fotoogniw czy sposobu powstawania biogazu.

Decyzję o udziale w finale naszego ucznia podejmuje organizator, zgodnie z regulaminem konkursu. Warto dodać, że finał odbędzie się 16 listopada br. w Gostyniu i będzie miał formę turnieju „Jeden z dziesięciu”.