W świecie roślin i zwierząt

W sobotę 18 marca 2017r. nasza szkoła była gospodarzem finału XIII Międzypowiatowego Konkursu Geograficznego pod hasłem „W świecie roślin i zwierząt”. Do rozgrywek finałowych stanęło pięć dwuosobowych drużyn z następujących szkół Wielkopolski: Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie, Gimnazjum w Nowym Folwarku, Gimnazjum w Pyzdrach, Gimnazjum w Skokach oraz Gimnazjum w Witkowie.

Młodzi pasjonaci geografii zmierzyli się z tematyką dotyczącą biosfery oraz pedosfery, a rozwiązywali zadania zarówno zamknięte jak i otwarte. Poziom konkursu był wyrównany, gdyż różnice punktowe pomiędzy drużynami były niewielkie. Jednakże na podium są tylko trzy miejsca, które przypadły następującym szkołom:

• I miejsce – Gimnazjum w Skokach
  • II miejsce – Gimnazjum w Pyzdrach
  • III miejsce – Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie

Przedstawiciele naszej szkoły: Weronika Janowicz i Mateusz Roszkowiak zajęli IV miejsce.

Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły, a pozostali uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy za udział w XIII edycji konkursu.

Organizatorzy konkursu składają podziękowania wszystkim opiekunom, dyrekcji Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie oraz nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia.

Zapraszamy do galerii: XIII Międzypowiatowy Konkurs Geograficzny