Sukces naszej szkoły w projekcie humanistycznym

W listopadzie nasza szkoła wzięła udział w projekcie humanistycznym "Zrób sobie przerwę na czytanie” organizowanym przez Fundację Lokalnego Wsparcia Kultury "AITWAR” i współfinansowanym  przez Miasto Poznań oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Celem akcji było zapoznanie społeczności szkolnej z literaturą słowiańską. Za wykonanie przedsięwzięcia odpowiedzialni byli nauczyciele poloniści, szkolna bibliotekarka-pani Krystyna Scheffs oraz klasa 2e, która realizuje projekt edukacyjny związany z mitologiami różnych kultur.

Akcja przebiegła w naszej szkole na tyle pomyślnie, że zostaliśmy uhonorowani wyróżnieniem. Jury nagrodziło Szkołę Podstawową im. Adama Borysa za "ujmujący sposób podjęcia tematu”. Nagrodą będą bezpłatne warsztaty dla uczniów i nauczycieli: "Baśnie w podróży”.

W miniony piątek w siedzibie Instytutu Filologii Słowiańskiej odbyła się gala podsumowująca projekt "Baśni bajanie ze słowiańskiej duszy”, podczas której wręczono także nagrody za konkursy, towarzyszące akcji, w której udział wzięło aż 120 szkół z naszego województwa.

I tu także możemy pochwalić się sukcesami.

W konkursie literackim  BaśnioBranie 2017 uczeń naszej szkoły – Maciej Serżysko z klasy 7e zajął I miejsce za baśń "Łza Świętowita”. Maciej tym samym powtórzył swój sukces sprzed roku, kiedy to  triumfował w edycji 2016. Laureat porwał jury swoją opowieścią o tym, co może wydarzyć się, jeśli bogowie ulegną ludzkim emocjom a ich uczucia zburzą kruchą równowagę świata. Choć miłość, pomoc, przebaczenie mogą sprawić, że jeszcze nie wszystko będzie stracone… To na pewno należy przeczytać!

W konkursie dla nauczycieli "O Brzeginii skarb" wygrała Anna Muszyńska za pracę literacką "Słowo”, która według  jury "zachwycała od pierwszego zdania”. I jeśli dodamy za to wyróżnienie za akcję "Zrób sobie przerwę na czytanie”, to możemy się zgodzić z przewodniczącą jury, że nasza szkoła "rozbiła bank”.