XVII edycja konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

W środę 10 stycznia w Domu Kultury w Powidzu odbył się III etap (parkowy) konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Z terenu Powidzkiego Parku Krajobrazowego wzięli udział uczniowie z klas gimnazjalnych ze szkół w: Powidzu, Ostrowitego, Budzisławia Kościelnego i Witkowa. Celem tego konkursu było wytypowanie drużyny, która będzie reprezentować Powidzki Park Krajobrazowy w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 23 marca w Poznaniu

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Aleksandra Mańkowska i Julia Mańkowska z klasy IId oraz Kacper Hofman i Dominik Łukowski z klasy IIa. W klasyfikacji końcowej drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie zajęła II miejsce. Nasi gimnazjaliści wykazali się dużą wiedzą z biologii i geografii oraz posiadali dużo szczegółowych informacji na temat wszystkich leżących w województwie wielkopolskim parków krajobrazowych. Konkurs przebiegał w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni.

Powidzki Park Krajobrazowy w Poznaniu reprezentować będzie drużyna z Budzisławia Kościelnego.