Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
  ul.Poznańska 47
  62-230 WITKOWO
 • (+48) 61-477-82-50


 • Trójmiasto - Słowiński Park Narodowy - Hel

  Trójmiasto - Słowiński Park Narodowy - Hel

  Po Świętach Wielkanocnych (24 - 27.04.2019) uczniowie klas ósmych naszej szkoły z opiekunami przebywali na 4-dniowej wycieczce na Wschodnim Wybrzeżu

  Harmonogram wycieczki obejmował Gdynię: Skwer Kościuszki, przy którym zacumowane były statki „ORP Błyskawica” i  „Dar Pomorza”, wraz z przewodnikiem zobaczyliśmy ekspozycję Muzeum Marynarki Wojennej i Oceanarium, w którym pogłębiliśmy naszą wiedzę biologiczną. 

  Na czwartek zaplanowano Gdańsk i Sopot. W Gdańsku zwiedziliśmy Muzeum Bursztynu, spacerowaliśmy Długim Targiem, gdzie znajduje się Fontanna Neptuna i Dwór Artusa, Kościół Mariacki i Ratusz. Zobaczyliśmy Most Zielony, Bramę Zieloną, Długie Pobrzeże - Stary Port Rybacki nad Motławą, Plac Węglowy, Zbrojownię, Basztę Słomianą i Żuraw portowy.

  Następnie pojechaliśmy do Sopotu, gdzie spacerowaliśmy po najdłuższym molo w Polsce i przeszliśmy się słynnym „Monciakiem” - najbardziej reprezentacyjną ulicą tego miasta. 

  Kolejny dzień, to pobyt w Słowińskim Parku Narodowym, gdzie czekał nas spacer po ruchomych wydmach i brzegiem morza. Byliśmy również w Łebie. W ostatnim dniu trwania wycieczki odwiedziliśmy Półwysep Helski

  Hel – to miastu usytuowane na na cyplu Półwyspu Helskiego. Zobaczyliśmy tutaj domki rybackie, latarnię morską, odwiedziliśmy Fokarium podczas karmienia fok, zobaczyliśmy ekspozycję Muzeum Obrony Wybrzeża. Podczas pobytu na wycieczce nocowaliśmy w hotelu „Klipper” w Chłapowie, leżącego blisko plaży. Pogoda nam dopisywała i codziennie wieczorem mogliśmy nad brzegiem morza podziwiać zachód słońca. (IB)

  Zapraszamy do galerii Trójmiasto - Słowiński Park Narodowy - Hel.

 • Finaliści konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" w Chalinie

  W dniach 3 - 5 kwietnia przebywali w Chalinie gimnazjaliści z naszej szkoły. Była to nagroda dla uczniów, którzy zajęli I miejsce w etapie parkowym i II miejsce w etapie wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.
  Byli to: Ola i Julka Mańkowskie z klasy IIID i Dominik Łukowski i Kacper Kolasiński z klasy IIIA.

 • Matematyczne święto w naszej szkole

  W dniach 14.03 – 21.03.2019 obchodziliśmy w naszej szkole Dni Matematyki. Nauczyciele matematyki postanowili przekonać wszystkich, iż matematyka to nie nudne zadania i bezduszne liczby, ale znakomita przyjemność i fascynującą przygoda. Z tej okazji zorganizowano wystawy prezentujące portrety wybitnych matematyków, ciekawostki z historii matematyki, przykłady praktycznego zastosowania matematyki w życiu codziennym, magiczne własności liczb. Uczniowie wszystkich klas brali udział w konkursach, w czasie których mieli okazję sprawdzenia swoich umiejętności rachunkowych, logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej. 

 • Odkrywanie Warszawy

  Odkrywanie Warszawy

  W piątek 29 marca 2019r. uczniowie klas V naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej wycieczce przedmiotowej z geografii. Tym razem celem głównym wyjazdu było poznanie cech krajobrazu wielkomiejskiego na przykładzie Warszawy

  Swoją wizytę w stolicy uczniowie rozpoczęli od zwiedzania z przewodnikiem Stadionu Narodowego. Wędrując trasą „Piłkarskie emocje” zapoznali się z historią powstania obiektu oraz jego zawrotną ceną budowy (koszt ok. 3 mld zł). Następnie odwiedzili miejsca, które związane są z polską reprezentacją piłki nożnej oraz loże dla VIP-ów. Na koniec pobytu na Stadionie Narodowym udali się na najwyższy poziom trybun skąd podziwiali cały obiekt sportowy. 

  Kolejnym elementem wyjazdu, chyba najbardziej emocjonującym, był przejazd metrem z przesiadką na stacji Świętokrzyska. Podczas tej części wyjazdu uczniowie kształcili swoje kompetencje kluczowe: umiejętność skasowania biletu, czytanie tablic informacyjnych na stacjach metra itp. Nasi wychowankowie bez problemu poradzili sobie z tym zadaniem i przy kolejnych przejazdach metrem czuli się „jak u siebie”. 

  Po zakończeniu podróży metrem uczniowie rozpoczęli pieszą wędrówkę po mieście. Udali się w okolice Łazienek Królewskich, gdzie podziwiali piękno tego parku, poznawali osoby związane z historią miasta. Wędrując Alejami Ujazdowskimi zobaczyli budynek, w którym znajduje się Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Jednocześnie poznawali cechy krajobrazu wielkomiejskiego. W dalszej części zajęć młodzi Witkowianie zawędrowali na Stare Miasto. Tam zapoznali się z krótką historią Warszawy oraz dowiedzieli się co znaczy, że Warszawa powstała „jak Feniks z popiołów”. Na własne oczy zobaczyli kolumnę Króla Zygmunta oraz Zamek Królewski. Następnie wąskimi uliczkami dotarli na rynek Starego Miasta. Duży zachwyt zrobiły na uczniach pięknie odnowione kolorowe kamieniczki. Dotarli także do jednej z osobliwości tej części Warszawy, a mianowicie do najwęższej kamienicy w stolicy, a także w Europie. Na Placu Kanonia znajduje się budynek, którego szerokość wynosi niecałe 2 metry. 

  Dalsza piesza wędrówka po mieście wiodła Krakowskim Przedmieściem, gdzie uczniowie zobaczyli eleganckie kamienice, drogie sklepy czy hotele. Zawitali także przed Pałac Prezydencki. Stamtąd udali się na Plac Defilad, na którym znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza. Następnie uczniowie udali się do jednego z symboli Warszawy – Pałacu Kultury i Nauki. Wjechali na XXX piętro, aby z tarasu widokowego podziwiać wieczorną panoramę miasta. Z wysokości 114 metrów uczestnicy zobaczyli piękno stolicy, podświetlone budynki, które mieli „na wyciągnięcie ręki”. Warto dodać, że na taras widokowy zawiozły ich najszybsze w Polsce windy, które przemieszczały się prędkością 6m/sek. 

  Podczas zajęć edukacyjnych w Warszawie uczniowie poznali typowe cechy wielkich aglomeracji miejskich: ruchliwe ulice, tłumy ludzi, korki, wysokie budynki itp. Zapoznali się także z historią naszej stolicy. Należy nadmienić, że lekcje w terenie są najlepszym sposobem na zdobywanie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej, a poza tym „żadna książka nie da tego, co ujrzenie krajobrazu własnymi oczyma”.Po dniu pełnym wrażeń w późnych godzinach wieczornych uczniowie wrócili do swojej małej metropolii – Witkowa.(TM)

  Zapraszamy do galerii Odkrywanie Warszawy.

 • Wielka mapa Polski

  Wielka mapa Polski

  Uczniowie klasy 1c przystąpili do akcji Wielka mapa Polski, której celem jest wymiana pocztówkowa między szkołami. Dzieci uczyły się adresować pocztówki, następnie wybraliśmy się na pocztę, żeby wysłać kartki z Witkowa do kolegów i koleżanek z innych szkół. Teraz z niecierpliwością czekamy na kartki, które przyjdą do nas.(NB)

  Zapraszamy do galerii Wielka mapa Polski.

 • Święto Patrona i Najlepsi z Najlepszych

  Święto Patrona i Najlepsi z Najlepszych

  Dnia 25 marca obchodzimy Święto Patrona. Z tej okazji naszą szkołę zaszczyciło swą obecnością wielu gości: pan Marian Gadziński - Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo, pan Piotr Jóźwik - Przewodniczący Rady Miejskiej w Witkowie, pan Marek Wiatrowski - Przewodniczący Komisji Oświaty, ksiądz Stanisław Goc - Proboszcz Parafii Św. Mikołaja, profesor Hubert Borys - syn Patrona, pani Bernadetta Nowak - dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2, pani Urszula Potaś - dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mielżynie, pani Ewa Skrzypska - dyrektorka Przedszkola Miejskiego "Bajka”, pani Wiesława Gąsiorowska - dyrektorka Biblioteki Publicznej, siostra Laura Liskowska - dyrektorka przedszkola Ochronka, pan Tomasz Nowak - kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej, pan Tomasz Radacz - dyrektor OKSiR-u, pan Mariusz Masłowski - komendant posterunku Policji w Witkowie, pani Danuta Rybińska - przedstawicielka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, pan Przemysław Priebe - pełnomocnik dyrektora Zakładu Poprawczego oraz przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącym Mikołajem Michalskim na czele.

  Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo wręczył najlepszym uczniom stypendia naukowe. Wśród stypendystów znaleźli się uczniowie klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum.

  Wyróżnieni uczniowie, to: Dominik Łukowski, Olga Radacz, Julia Szymańska, Katarzyna Ceglewska, Aleksandra Mańkowska, Julia Mańkowska, Sara Szymczak, Wiktoria Kurkowska, Weronika Mierzejewska, Kornelia Krzysiek, Martyna Małecka, Wiktoria Łuczyńska, Helena Smoła i Aleksandra Śliwecka.

  Nagrody otrzymali również najlepsi sportowcy: Wiktoria Łuczyńska, Bartosz Majorczyk oraz Patryk Włodarczyk.

  Maciej Serżysko został nagrodzony za zajęcie I miejsca w konkursie literackim.

  Po wręczeniu nagród, zaproszeni goście oraz społeczność szkolna obejrzeli część artystyczną po tytułem "Nie wszystek umrę”, przygotowaną przez panie Jolantę Chybę i Halinę Krych. O oprawę muzyczną zadbała pani Kalina Piechowak, a częścią plastyczną zajęły się panie Marta Fischer i Natalia Biesek.

  Był to z pewnością bardzo ważny dzień dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1.(AM)

  Zapraszamy do galerii Święto Patrona i Najlepsi z Najlepszych.

 • Nasi gimnazjaliści na podium

  W dniu 22 marca br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbył się XVIII finał wojewódzki ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W finale wojewódzkim wzięło udział 44 uczniów z 11 parków krajobrazowych. Uczniowie napisali test z zakresu ekologii, ochrony przyrody, biologii oraz wiedzy o parkach województwa wielkopolskiego oraz sprawdzili się w zakresie rozpoznawania roślin i zwierząt chronionych. 

 • Teraz Polska!

  W piątek 22 marca 2019r. w naszej szkole odbył się finał XV Międzypowiatowego Konkursu Geograficznego pod tytułem „Teraz Polska”. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 6 dwuosobowych drużyn reprezentujących szkoły podstawowe (gimnazja) w Gnieźnie, Niechanowie, Nowym Folwarku, Kowalewie Opactwie, Pyzdrach i Witkowie

 • 21 marca - Dzień Kolorowej Skarpetki

  21 marca - Dzień Kolorowej Skarpetki

  Dzień Kolorowej Skarpetki to inaczej Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Wspierając to wydarzenie uczniowie oraz nauczyciele z naszej szkoły założyli dzisiaj skarpetki nie do pary. Dali wyraz solidarności z osobami z trisomią 21 chromosomu.

  Zapraszamy do galerii 21 marca - Dzień Kolorowej Skarpetki.

 • IX Konkurs Recytatorski Dwa Języki w ZSP w Witkowie

  Dnia 19.03.2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie odbył się IX Konkurs Recytatorski: Dwa Języki, poświęcony poezji anglojęzycznej. Konkurs został zorganizowany przez Monikę Nowakowska-Szymczak oraz Sławomirę Szymajdę, nauczycielki języka angielskiego w ZSP w Witkowie. Przedsięwzięcie dedykowane było uczniom szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych. 

 • Mistrzowie Rachunków

  W ramach obchodów Dni Matematyki w dniu 18.03.2019r. odbył się dla uczniów klas V naszej szkoły konkurs sprawdzający ich umiejętności rachunkowe. Uczestnicy musieli zmierzyć się z trudnymi działaniami na liczbach wielocyfrowych. 

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Otwarci na nowe wyzwania

  Otwarci na nowe wyzwania

  Nasza szkoła jest zawsze otwarta dla tych, którzy chcą do niej wejść, aby zobaczyć, jak toczy się w niej nasze życie. Jednak w sobotę, 16 marca, drzwi zostały otwarte, aby pokazać, że szkoła może być miejscem rozwijającym pasje, inspirującym do odkryć, dającym wiedzę o współczesnym świecie.

  Nasi goście wyposażeni zostali w kartę, która pomagała poruszać się w labiryncie klas, zamienionych w niecodzienne gabinety. Loteryjka literacka, doświadczenia chemiczne, obserwacja fizycznych zjawisk, matematyczne łamigłówki, podróże po mapie w celu zaplanowania trasy wycieczki, zabawa w odkrywców, spotkanie ze średniowiecznym wojem, zabawy językowe po angielsku i niemiecku, możliwość zobaczenia, jak zbudowane są związki chemiczne, świat roślin i zwierząt, taniec - wszystko to na wyciągnięcie ręki tak, aby można było dotknąć, zobaczyć, doświadczyć.

  Po wielu wrażeniach przyjemnie było usiąść i odpocząć, smakując pierniczki z chatki Baby Jagi, a Rodzice, którzy towarzyszyli naszym gościom, mogli sprawdzić ofertę zaprezentowaną na kiermaszu książki. Przygotowaliśmy także miejsce, w którym każdy nasz gość mógł napisać, jaka powinna być wymarzona szkoła. Propozycje na pewno będą wzięte pod uwagę. To był niezwykły czas. Cieszy nas radość naszych gości, błysk w oczach i zadowolenie z przygotowanych propozycji. Do zobaczenia we wrześniu! 

  Zapraszamy do galerii Otwarci na nowe wyzwania.

 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

  14 marca na szczeblu miejsko-gminnym zorganizowano Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej rozpoczął Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Witkowie – dh Marian Łukowski, witając przybyłą młodzież, opiekunów i gości, m.in. byłego Prezesa OSP Witkowo druha Zygmunta Schadego.

 • Mistrzowie Liczby Pi

  W ramach obchodów w naszej szkole Dni Matematyki 15 marca uczniowie klas ósmych wzięli udział w konkursie na zapamiętywanie najdłuższego rozwinięcia liczby Pi. Uczestnicy naszego konkursu otrzymali tylko 5 minut, aby zapamiętać jak najwięcej cyfr z tego rozszerzenia. Poradzili sobie wspaniale, a zmagania dostarczyły wielu emocji.

 • Nasi uczniowie wśród najlepszych w powiecie

  Uczniowie naszej szkoły często prezentują swoje umiejętności muzyczno - wokalne na różnych scenach i osiągają liczne sukcesy. Tym razem połączyli zdolności artystyczne z umiejętnościami językowymi i reprezentowali naszą szkołę podczas VIII Festiwalu Piosenki Niemieckiej „Singen macht Spaβ”, zorganizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie.

  Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentowała się młodzież z Gniezna, Kłecka, Szczytnik Duchownych oraz czworo naszych uczniów: Julia Jóźwiak, Angelika Kaźmierczak, Dawid Gaziński i Mikołaj Kokott.

 • „Ratujemy i Uczymy Ratować"

  „Ratujemy i Uczymy Ratować"

  12 marca nauczyciele z naszej szkoły p. Alicja Bogielczyk i p. Natalia Biesek uczestniczyły w szkoleniu organizowanym przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz uzyskały certyfikat potwierdzający umiejętności podstawowych czynności ratujących życie oraz uprawniający do przeprowadzania zajęć z zakresu pierwszej pomocy. Celem programu jest nauka uczniów elementarnych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowania w dzieciach umiejętności prawidłowego zachowania się, kiedy ktoś obok potrzebuje pomocy.  

  Zajęcia dla uczniów klas I-III prowadzone będą przy użyciu materiałów edukacyjnych przekazanych nam przez Fundację WOŚP. Dzieci będą mogły zdobywać wiedzę i doskonalić swoje umiejętności na profesjonalnych fantomach, które otrzymaliśmy od organizatorów.(NB)

  Zapraszamy do galerii „Ratujemy i Uczymy Ratować".

 • Piątoklasiści na lekcji w kinie

  Piątoklasiści na lekcji w kinie

  Tradycyjnie w Dzień Kobiet wraz z nauczycielami wyjechaliśmy do KINEPOLIS w Poznaniu. Uczestniczyliśmy tu w nietypowej lekcji języka polskiego „Film animowany od ołówka do programu komputerowego i animacji 3D”, zorganizowanej w ramach cyklu „Lekcja w kinie”. Wraz z prowadzącą odkrywaliśmy tajniki sztuki filmowej. Zdobyliśmy wiedzę o sposobach uruchamiania obrazów na przestrzeni wieków – od animacji rysunkowej, poprzez lalkową i plastelinową po komputerową.

  Poznaliśmy etapy powstawania filmów w wytwórniach filmów animowanych za czasów naszych dziadków, rodziców oraz współczesnych. Dowiedzieliśmy się, jak powstają dźwięki (otwierania szafy, padającego deszczu czy rozbijanej szyby), stroje, włosy czy w końcu scenografia całego filmu. Podczas lekcji spotkaliśmy się również z bohaterami naszych ulubionych filmów. Rozpoznaliśmy wszystkich, których prelegentka pokazała podczas prezentacji multimedialnej. 

  Następnie obejrzeliśmy film familijny „O psie, który wrócił do domu”, będący ekranizacją światowego bestsellera autorstwa W. Bruce'a Camerona. Tę przepiękną, pełną niezwykłych przygód opowieść o psie Belli, która wywieziona z rodzinnych stron, pokonała 400 mil, by wrócić do swojego ukochanego pana, wszyscy oglądaliśmy z zapartym tchem. Jej przeżycia i perypetie wywoływały uśmiech na naszych twarzach ale równie często pojawiało się wzruszenie, a nawet łzy. 

  Wróciliśmy do naszych domów z przekonaniem, że dzień był wyjątkowo udany. (TSz)

  Zapraszamy do galerii Piątoklasiści na lekcji w kinie.

 • Z okazji Dnia Kobiet

  Z okazji Dnia Kobiet

  Marzec pięknie się wystroił,
  W kole między dziećmi stoi
  I gromadkę uśmiechniętą
  Pyta: jakie dzisiaj święto?...
  A ty zapamiętaj sobie
  - dzisiaj właśnie jest Dzień Kobiet!

  Z okazji Dnia Kobiet wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń , zadowolenia z siebie, dużo szczęścia i uśmiechu oraz wiele radości życiowej!

  Życzy Samorząd Uczniowski.

  Zapraszamy do galerii Z okazji Dnia Kobiet.

 • Klasy pierwsze w Mikroskali w Koninie

  Klasy pierwsze w Mikroskali w Koninie

  Dnia 5 marca uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami oraz opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Mikroskali w Koninie. Na nasze dzieci w Centrum Edukacji czekało mnóstwo atrakcji. Zwiedzanie rozpoczęli od oglądania ok. 50 różnych makiet o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym. To właśnie dzieci mogły zadecydować czy jakiś element makiety poruszy się, zagra, czy też zaświeci. Ogromne wrażenie wywarło na nich kulkowe tsunami z dziesięcioma tysiącami szklanych kulek uruchamianych i sterowanych przez dzieci.

  Kolejnym etapem wycieczki były warsztaty, na których samodzielnie budowaliśmy z klocków pieski oraz wycinaliśmy ze styropianu różne kształty, które zabraliśmy na pamiątkę. Sporo czasu spędziliśmy w sali zabaw i gier. Każda grupa udała się także do sali kinowej, gdzie emocjonujący seans filmowy zapewniło kino 6D. Poruszające się fotele, tryskająca woda i powiew wiatru, to efekty, które mogliśmy poczuć na własnej skórze. Niektórzy mieli przerażenie wypisane na twarzy. Nasz pobyt w Centrum Edukacji zakończyliśmy w dyskotekowych rytmach, kolorowych światłach i bańkach mydlanych. Był to dla nas niesamowity czas.(NB)

  Zapraszamy do galerii Klasy pierwsze w Mikroskali w Koninie.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im.Adama Borysa w Witkowie
  ul.Poznańska 47
  62-230 WITKOWO
 • (+48) 61-477-82-50

Galeria zdjęć